Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim-Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
   Please select a marking technology
  
Laser Marking, Dot Peen Marking, Embossing, Coding, Scribing, Tag Technologies "Laserator TUWANA 3D Fiber Lazer İşlem Merkezi"
Marking Systems & Technologies

Laserator TUWANA 3D Fiber Lazer Pantograf İşlem Merkezi
Laserator3D markalama ve Oyma yazılımı üç boyutlu yüzeye sahip iş parçalarının üzerine operatörün markalama yapmasını sağlayan, kendi özgün tasarımımız olan ve çok hızlı odak değiştirebilen üçüncü bir markalama eksenini kontrol eden bir markalama ve oyma yazılımıdır. Kullanıcı STL uzantılı 3 boyutlu modeli Laserator3D ye aktardıktan sonra yazılımımız çizili grafiği model üzerine kolayca aktarmaktadır. Gerisi sadece operatörün 3B markalama operasyonunu tamamlaması için iş parçasını makinada doğru bir şekilde pozisyonlamasını gerektirmektedir. Laserator3D yazılımımız sadece STL uzantılı 3D modeli değil aynı zamanda sıklıkla çok kullanılabilecek yüzey tanımları yapmak için 3B DXF dosyalarıda kolayca içe aktarır.

Laserator3D yazılımımız hassas mikro oyma operasyonları için kullanıcının 3D modellerini masa üstüne aktarmasına, 3 boyutlu olarak uygun pozisyonlarını belirlemesine ve katmanlara ayırmasına olanak verir. Ayrıca yazılımımız dilimlenmiş modeli hem 2 hem de 3 boyut modunda ayrı ayrı takip etmemizi sağlar. Operatör farklı lazer parametrelerini farklı katmanlara kolayca atar.  Laserator3D yazılımımız hem mekanik Z eksenini, hem optik Z eksenini hem de lazeri kullanıcı dostu ara yüzüyle kolayca kontrol eder.

Laserator TUWANA 3D Fiber Lazer Pantograf Sistemi

LASERATOR TUWANA 3D LAZER SİSTEMİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

▪ X = 430mm, Y=350mm, Z=235mm Eksen Serbest Hareketleri
▪ Tabla Ölçüsü =380X513mm
▪ Özgün 3 Boyutlu Markalama Kafası
▪ Güçlü Çelik Profil ve Saç Konstüksiyon
▪ Tekerli Fabrika Zemininde Hareketli Mobil Yapı
▪ 1100kg Ağırlık
▪ Granit Çalışma Tablası, Kolonları ve Köprüsü
▪ Otomatik Kapı ve 1064nm Filtreli Takip Penceresi
▪ Güçlü Emisyon ve Filtrasyon Sistemi
▪ El Koruma Sensörleri
▪ Optik Z Ekseni Ayarlı 3B Oyma (Simultene)
Optik Z Çalıma Aralığı: ±53mm , Çalışma Alanı:  94X94mm
@ Z=-53mm ve FL=144mm, 138X138mm @ Z= +53mm ve FL=244mm, 116X116mm @Z=0 ve FL=191mm
▪ Mekanik Z Eksen Ayarlı 3B Oyma (İndexli)
▪ Kullanıcı Tanımlı Bilimum Lazer Kumlama Operasyonları
▪ 4608X3288 Piksel, 1,4µX1,4µ Piksel Boyutlu Mono Harici Kamera Takip Sistemi
▪ 2592X1944 Piksel,  2,2µX2,2µ Piksel Renkli Kameralı Işın Yolu Dahili Takip Sistemi
▪ Özel Kamera Takip Yazılımı
▪ Kabin İçi Gün Işığı LED Aydınlatma Sistemi
▪ Kırmızı ve Beyaz Işın Şiddeti Ayarlı İş Parçası LED SİMİT Aydınlatma Sistemi
▪ 50W, 70W ve 100W Fiber Lazer Seçenekleri

Laserator Tuwana 3D Fiber Lazer İşlem Merkezi

Laserator3D Yazılımımızın Bazı Temel Özellikleri

▪ STL Uzantılı 3D Modeli Aktarma 
▪ Ayarlanabilir STL Dilim Kalınlığı
▪ Her Bir Katman İçin Bağımsız Parametre Atama
▪  2 ve 3 Boyut Modunda Görüntü 
▪ Kolay Kullanıma Sahip Yazılım Arayüzü
▪ 2 Boyutlu Markalama İçeriği Dizayn Etme ve 3 Boyutlu Modelin Üzerine Kaplama Kabiliyeti 
▪ Gerçek Zamanlı İşlem Takip, “Ne Görüyorsan Onu Yap” Kabiliyeti.
▪ Otomatik İşlem Kontrolü
▪ X, Y ve Z Eksen Otomasyonu
▪ Standart Markalama Özellikleri
▪ 3 Boyutlu İş Parçası Üzerine Dinamik Olarak 3 Boyutlu Derin Oyma Kabiliyeti

3 Boyutlu Lazer Rölyef Çalışması

Laserator 3D Lazer İşlem Merkezimizin Bazı Kullanım Alanları

▪ Otomotiv Endüstrisi - Yüzey Pürüzlendirme, Plastik Kaynatma Operasyonları
▪ Kalıp Endüstrisi - 3D Oyma, 2.5D Oyma, Derin Oyma
▪ Saat ve Kuyumculuk Endüstrisi  - 3D Kalıp Oluşturma, 2.5D Kalıp Oluşturma, 3D Kalıp Markalama, 3D Yüzey Kumlama, 2D Yüzey Kumlama, Mikro Klişe Oluşturma, 2D ve 3D Markalama, Altın ve Gümüş Kesme Operasyonları
▪ Madeni Para Basma Endüstrisi - 3D Oyma, 2.5D Oyma, 2D ve 3D Kumlama, Yüzey Desenlendirme
▪ Takım İmalat Endüstrisi - 3D Markalama
▪ Silah Endüstrisi - 2D ve 3D Markalama, 2.5D ve 3D Oyma
▪ Medikal Endüstrisi - 2D ve 3D Markalama

 
Marking Systems & Technologies
 
Marking Systems & Technologiessmt-serisi Laserator OEM Fiber Lazer Modülleri

smt-serisi Laserator 19" Raf Tipi Fiber Lazer Markalama Modülü, uluslararası emniyet ve operasyon standartlarına uygun olarak dizayn ettiğimiz Marklama ve Oyma operasyonları için tercih edilen Q-Anahtarlı 10W, 20W, 30W, 50W, 70W ve 100W lık modelleri ile sunulan fiber lazer motorlarıdır. Tamamiyle SERMATEK çalışanları tarafından dizayn edilen Q-Anahtarlı Fiber Lazer modüllerimiz alüminyum dökümden imal, fırın boya ile boyanmış, hava soğutma girişine sahip bir ön panele sahiptir. Dilediğinizde sağ ve sol elcek kısımları kolayca çıkarılabilmektedir. Filip-Flop devreye sahip, markalama ve oyma süreçlerinde kullanılan bütün fiber lazer modüllerimiz, hayati organlarının ömrünü uzatmak için kolayca devre dışı bıraklıp tekrar devreye alınabilmektedir. 2X180 lik PAPST fana ön panelde, 4 adet 80 lik fana diyot üzerinde ve 1 adet 80 lik fana arka panelde sahiptir. Hava ve su soğutmalı olarak dizayn edilen q-anahtarlı fiber lazer modüllerimiz çok sessiz çalışmaktadır. Ortalama olarak bakım istemeden çalışma ömrü 100,000 saat olan fiber lazer modüllerimizin markalama ve oyma serisinde tercih edilen q-Anahtarlı modellerimizde, 1000mm/sn markalama hızına sahip 163mm lik F-Theta Lensle standart gelen tarama kafamız alüminyum konstrüksiyon yapısından dolayı kolayca soğumaktadır. Özellikle otomasyon hatlarına kolayca adepte olabilen q-anahtarlı smt-serisi fiber lazer modüllerimizin standartlarında HAREKETLİ İŞ PARÇASI MARKALAMA ve HARİCİ 2 EKSEN KONTROL özellikleri mevcuttur. Dolayısıyla smt-serisi bir fiber lazer hem 2 eksen, hem 2,5 eksen hemde SERMATEK tarafından geliştirilen ve çok hızlı dinamik markalama özelliği olan 3 boyutlu tarama kafası ile 3 eksen markalama ve oyma süreçlerinde kullanılabilmektedir. Q-Anahtarlı smt-serisi Laserator fiber lazerimizin gelişmiş bir arka yüzeyi bulunmaktadır. Bu arayüzden farklı tarama kafaları için farklı çıkış portları, USB bağlantı portu, tarama kafası besleme portu, X ve Y eksen bağlantı portları, ve  bir adet 24V harici güç çıkış portu bulunmaktadır. Uluslararası UYARI ve İKAZ etiketleri ile donatılan fiber lazer modüllerimiz müşterilerimize OEM olarak satın alındıklarında özel köpüklü korüge kutuları içerisinde sunulmaktadır. 2 Sene garantiye sahip smt-serisi Q-Anahtarlı Laserator fiber lazer modüllerimiz kullanım kılavuzu ve yazılım kılavuzu ile kutudan çıkmaktadır.
 


smt-serisi Laserator 10W Q-Anahtarlı OEM Fiber Lazer ModülüLaserator 10W Q-Anahtarlı Fiber Lazer Modül
10W lık modülümüz ağırlıklı olarak lazer markalama sonrasında markalanan malzeme yüzeyinde minimum etkileşim istendiği yerlerde kullanılmaktadır. Ağırlıklı Elektronik Sektörü, Ortopedi Sektörü, Medikal Alet Sektörü bu güçlerde bir lazer tercih etmektedir.10W lık Q-Anahtarlı Laserator Fiber Lazer Markalama Makinası ile daha çok yüzeysel lazer markalama operasyonları gerçekleştirmektedir. Bu tür bir fiber lazer markalama operasyonuna ait film izlemek için aşağıdakli linki tıklayınız.
10W Fiber Lazer Medikal Alet Markalama Operasyonu
Özellikle Elektronik, Kuyumculuk, Takım İmalatı, Havacılık ve Otomotiv sektöründe kullanım alanı bulan 10W lık Laserator Fiber Lazerlerimiz metal ve plastik üzerine eşsiz kimlik uygulamalarını yükse kalitede ve daimi kalıcılıkla markalamaktadırlar.


Fiber-Lazer-Markalama-MakinasıLaserator 20W Q-Anahtarlı Fiber Lazer Modül
20W lık Laserator Fiber Markalama Lazerleri en çok talep edilen lazer modellimizdir. Otomotiv sektörü başta olmak üzere, Havacılık, Uzay, Savunma, Enerji, Elektronik, Makina, Kuyumculuk sektörlerinde 100 lerce farklı alanda markalama operasyonlarında kullanılmaktadır. 20W lık fiber lazer modüllerimiz yüzeysel markalama, derin markalama, gravür ve 3 boyutlu markalama operasyonları için tercih edilmektedir. 19" lik yapısı, gelişmiş haberleşme arayüzü sayesinde her tür otomasyon hattına kolayca entegre edilebilmektedir. Ayrıca 20W lık Fiber Lazer Modülümüz 20 ye yakın Laserator kabinimizde kullanılmaktadır. 


 

 
Our Referances
News
2018 Euro Blech Fuar Katılımımız Hakkında
Makinalarımız bu defa 18-23 Eylül 2017 tarihleri arasında EMO da
2017 Hannover Messe Fuarı 17. Hol F82 Numaralı Stand da Sizleri Bekliyoruz.
 1 of 2 
Customer Comments
Customer comments on used marking technologies, marking systems and marking techniques

" Türkiyede ilk yerli dental implant üreticisi olan Şanlilar Tib. Cih. olarak yerli ve kalite fiyat kiyaslanmasi yapildiği zaman bir cok firmanin önünde olan Laserator/Sermatek firmasinin başarılarının devamını diliyoruz. "

Şanlılar Tıbbi Cihazlar

 1 of 3   

No records
 Your friend's e-mail
 Your name & sirname
 Verification Code

Product Movies

 1  of 2    

© 2017  Sermatek Makina Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 
Designed by